| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | KSQMV-B Single Way Valve , Single Tubular Throttle Valve , One Way Throttle Relief Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Tubular Type |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | KSQMV Series Tubular Type One Way Throttle Check With G1/2 G3/8 /G1/4 G3/4 Throttle Flow Relief Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Tubular Type |
| Valve Material | Steel |
| Features | Anti-corrosion/anti-leakage/durable |
|---|---|
| Product Name | VRSE One Way Lock Valve , G1/4 G3/8 Hydraulic Pilot Operated Check Valve |
| Application | Hydrulic System |
| Connection Type | Tubular Type Or Plate Mounting Type |
| Media | Fluid Oil |
| Features | Steel Material |
|---|---|
| Product Name | VRSL Single Way Hydraulic Lock Valve Set With G1/4 G3/8 G3/4 G1/2 Small Size Pilot Check Vlave |
| Application | Hydraulic System |
| Connection Type | Tubular Or Plate |
| Media | Fluid Oil |
| Product Name | KFBV-150/550 High Quality Control Valve With Steel Valve Body Ex-proof Hydraulic Valve |
|---|---|
| Pressure | 55Mpa Rated Pressure |
| Maximum Peak Pressure | 550 Bar High Pressure |
| Valve Type | Ex-proof Valve |
| Valve Material | Steel ,iron,aluminium |
| Product Name | SBKH QT500-7 Steel Valve Body With Surface Treatment Zinc Nickel Alloy High Pressure Ball Valve |
|---|---|
| Types | High Pressure Ball Valve |
| Rated Pressure | 315 Bar |
| Rated Flow | 20L/Min Or Requested Flow |
| Working Principle | High Pressure Ball Valve |
| Product Name | SPKH Plate Mounting Ball Valve , Manifold Mounted Ball Valve , Hydraulic Cut-off Valve |
|---|---|
| Types | High Pressure Ball Valve |
| Rated Pressure | 315 Bar |
| Rated Flow | 20L/40L/ 60l / 80L / Min Or Requested Flow |
| Working Principle | High Pressure Ball Valve |
| Product Name | SPKH Manifold Plate Mounting Hydraulic 2 Way Steel Ball Valve , High Pressure Cut Off Valve |
|---|---|
| Types | High Pressure Ball Valve |
| Rated Pressure | 315bar |
| Rated Flow | 20L/40L/ 60l / 80L / Min Or Requested Flow |
| Working Principle | High Pressure Ball Valve |
| Product Name | KSF12-22-0-N Two Way Two Position Hydraulic Plug In Solenoid Valve ,2-2 Cartrige Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC12-2 |
| Rated Pressure | 350bar = 5075psi |
| Rated Flow | 113L/Min |
| Working Principle | Two Way Two Position |