| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 350bar |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel , Iron |
| Product Name | Pilot Oil Supply |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar / 210bar |
| Maximum Peak Pressure | 35Mpa/ 21MPa |
| Valve Type 1 | Solenoid Valve |
| Valve Type 2 | Cartridge Pressure Reducing Valve |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 35MPa |
| Maximum Peak Pressure | 350 Bar |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Product Name | BKH Straight Ball Valve With G1/2 G3/4 Thread Size, BHK Type High Pressure Cut-off Valves |
|---|---|
| Types | 2 Way High Pressure Valve, 3 Way Ball Valve /VH2V Direct Ball Valve/HBKH Ball Valve/BKH Straight Ball Valve |
| Rated Pressure | 315 Bar = 31.5MPA |
| Rated Flow | 20 Liter Per Min |
| Working Principle | Cut Off Valve Ball Valve |
| Product Name | Ball Valve / High Pressure Ball Valve |
|---|---|
| Types | 2 Way High Pressure Valve, 3 Way Ball Valve /VH2V Direct Ball Valve/HBKH Ball Valve/BKH Straight Ball Valve |
| Rated Pressure | 315bar |
| Rated Flow | 20L/Min |
| Working Principle | Cut Off Valve |
| Product Name | Ball Valve / High Pressure Ball Valve |
|---|---|
| Types | 2 Way High Pressure Valve/3 Way Ball Valve /VH2V Direct Ball Valve/HBKH Ball Valve/BKH Straight Ball Valve |
| Rated Pressure | 315 Bar |
| Rated Flow | 20 L / Min |
| Working Principle | Cut Off Valve |
| Product Name | Single Way Type Hydraulic Check Valve |
|---|---|
| Cavity Hole | VC08-2 Cavity |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min Flow |
| Working Principle | Single Way Check Valve |