| Product Name | K28DCF08-10-210 8 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 100bar |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Electromagnet Power | 20W |
| Product Name | 8 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 100bar |
| Valve Type | On Off Control Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron Or Aluminium |
| Origin | China Mainland |
| Product Name | Over Flow Valve |
|---|---|
| Cavity | T-19A Cavity |
| Rated Pressure | 420 Bar |
| Rated Flow | 480 Lpm |
| Internal Leakage Rate | Within 200ml/Min At 100 Bar For One Port |
| Product Name | Hydraulic Relief Valve |
|---|---|
| Cavity | VC10-2 |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | Max 80 Lpm |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | KRV-S08 Relief Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-2 |
| Rated Pressure | 35Mba |
| Rated Flow | Maximum 30 Lpm |
| Filter | Within NAS9 Level |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-2 , CV10,CV12 ... |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC 06, VC08-2 , CV10,CV12 ,CV16 |
| Rated Pressure | 250 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | 2 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC10-2 |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | 113L/Min |
| Working Principle | Two Position Two Way (single Cone, Normally Closed) |
| Product Name | 2 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC10-2 Standard Whole |
| Rated Pressure | 350 Bar = 35 MPa |
| Rated Flow | 60 Liter Per Minute |
| Working Principle | Two Position Two Way (single Cone, Normally Closed) |
| Product Name | KDPR08-33-0-N Kaienli Customized Hydraulic Pressure Reduce Porportional Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-3 |
| Rated Pressure | P: 350 Bar, T: 30 Bar |
| Rated Flow Rate | 30L/Min, See Performance Chart |
| Temperature Range | -20 ℃ To 90 ℃, Standard Nitrile Rubber Seal |