| Product Name | Proportional Solenoid Valve |
|---|---|
| Valve Cavity Hole | TC06025 |
| Rated Pressure | P: 50 Bar, T: 30Bar |
| Rated Flow Rate | 5L/Min, See Performance Chart |
| Temperature Range | -20 ℃ To 90 ℃, Standard Nitrile Rubber Seal |
| Product Name | Proportional Solenoid Valve |
|---|---|
| Valve Cavity Hole | TC05013 |
| Rated Pressure | P: 50 Bar, T: 30Bar |
| Rated Flow Rate | 10L/Min, See Performance Chart |
| Temperature Range | -20 ℃ To 90 ℃, Standard Nitrile Rubber Seal |
| Product Name | KPR50-38A-0-N Hydraulic Sun And Hydraforce Series Cartridge Pressure Reduce Valve |
|---|---|
| Cavity | VC10-3 |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | 60L/Min |
| Working Principle | 3 Way Spool Valve |
| Product Name | KPRDB-LAN Pressure Relief Valve With Standard Cavity Hole T-11A Cartridge Type Pressure Reducing Valve |
|---|---|
| Cavity | T-11A |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | Maximum 40 L/Min |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | KSPC10-G1/2 |
|---|---|
| Application | Hydraulic Spare Parts |
| Connection Type | Tubular And Plate Mounting Type |
| Material | Raw Material QT500-7 |
| Packaging | Carton/wooden Box/pallet Or As Requested |
| Product Name | KSF12-22-0-N Two Way Two Position Hydraulic Plug In Solenoid Valve ,2-2 Cartrige Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC12-2 |
| Rated Pressure | 350bar = 5075psi |
| Rated Flow | 113L/Min |
| Working Principle | Two Way Two Position |
| Product Name | KSV08-47C-0-N SOLENOID CARTRIDGE VALVE 3 POSITION, 4 PORT CLOSED CENTER Solenoid On/off Controls |
|---|---|
| Cavity Hole | Standard Hole VC08-4 |
| Pressure Resistance | 350 Bar (5075 Psi) |
| Rated Flow | At A Maximum Of 11.4L/min And 207 Bar (3000 Psi), The Maximum Leakage Rate Is 278 Ml/Min |
| Working Principle | 4 Way 3 Position Solenoid Valve |
| Product Name | KSV08-47CL-0-N Dual Coils On/off Control 4 Way 3 Position Solenoid Valve For Hydraulic System |
|---|---|
| Cavity Hole | V08-4 Standard Cavity |
| Pressure Resistance | 350 Bar (5075 Psi) |
| Rated Flow | At A Maximum Of 11.4L/min And 207 Bar (3000 Psi), The Maximum Leakage Rate Is 278 Ml/Min |
| Working Principle | 4 Way 3 Position Solenoid Valve |