| Product Name | 24V Proportional Pressure Reducing Valve 6 Bank Hydraulic Valve Manifolds With Steel Block |
|---|---|
| Rated Pressure | 210bar Auluminium Body |
| Maximum Peak Pressure | Steel Or Auluminium : 35Mpa/ 21MPa |
| Valve Type 1 | Hydraulic Solenoid Valve |
| Valve Type 2 | Cartridge Pressure Reducing Valve |
| Product Name | 24V Proportional Pressure Reducing Valve 6 Bank Hydraulic Valve Manifolds With Steel Block |
|---|---|
| Rated Pressure | 210 Bar Auluminium Body |
| Maximum Peak Pressure | Steel Or Auluminium : 35Mpa/ 21MPa |
| Valve Type 1 | Hydraulic Solenoid Valve |
| Valve Type 2 | Cartridge Pressure Reducing Valve |
| Product Name | 24V Proportional Pressure Reduce Valve 6 Bank Hydraulic Valve Manifolds With Steel Block |
|---|---|
| Rated Pressure | 21MPa Auluminium Body |
| Maximum Peak Pressure | Steel Or Auluminium : 35Mpa/ 21MPa |
| Valve Type 1 | Hydraulic Solenoid Valve |
| Valve Type 2 | Cartridge Pressure Reduce Valve |
| Product Name | KSF12-23-0-N Cartridge Type Solenoid Valve , Threaded Cartridge Solenoid Valve ER DG DL Connector Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC10-2 |
| Rated Pressure | 350bar = 5075psi |
| Rated Flow | 60L/Min |
| Working Principle | Two Way Two Position |
| Product | 8 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 60 Bar |
| Rated Flow | 25L/min; |
| Operating Temperature Range | -20℃-+90℃ |
| Use Cleanliness Range | Use Cleanliness Range |
| Product Name | 4 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-3 |
| Rated Pressure | 315 Bar |
| Rated Flow | 11.4L/Min |
| Working Principle | Four Position Two Way (single Cone, Normally Closed) |
| Product Name | KDPR08-33-0-N Kaienli Customized Hydraulic Pressure Reduce Porportional Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-3 |
| Rated Pressure | P: 350 Bar, T: 30 Bar |
| Rated Flow Rate | 30L/Min, See Performance Chart |
| Temperature Range | -20 ℃ To 90 ℃, Standard Nitrile Rubber Seal |
| Product Name | Customized Hydraulic System Design , Valve Manifolds With Solenoid Valve , Steel Body With Proportional Reducing Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar Pressure For Steel |
| Maximum Peak Pressure | 210bar Pressure For Aluminium |
| Valve Type 1 | Hydraulic Cartridge Solenoid Valves |
| Valve Type 2 | Pressure Reduce Valve. Proportional Solenoid Valve |
| Product Name | K28DCF08-10-210 8 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 210bar |
| Maximum Peak Pressure | 21MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Product Name | OEM ODM Available Valve Manifolds With Sloenoid Valve Bank Hydraulic System Use Proportional Pressure Reduce Valve Group |
|---|---|
| Rated Pressure | For 6061-6T : 210bar |
| Maximum Peak Pressure | 35Mpa/ 21MPa |
| Valve Type 1 | Solenoid Valve |
| Valve Type 2 | Cartridge Pressure Reducing Valve |