| Product Name | KSV104754B-0-N Customized Oil Port Cartridge Type Solenoid Valve With Four Way Three Position Hydraulic Valve |
|---|---|
| Cavity Hole | VC10-4 Standard Cavity |
| Pressure Resistance | 350 Bar (5075 Psi) |
| Rated Flow | 22.70L/Min |
| Working Principle | 4 Way 3 Position Valve |
| Product Name | KSV10-47B-0-N Support OEM ODM Hydraulic System Design Chinese Manufacture For Hydraulic Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity Hole | VC10-4 Hole |
| Pressure | 350 Bar (5075 Psi) |
| Flow Rate | 22.7 Lpm (6 Gpm) Maximum At 207 Bar (3000 Psi), 328 Ml/Min Maximum |
| Working Principle | 4 Way 3 Position Valve |
| Product Name | Hydraulic Solenoid Valve With 2 Position 3 Way Oil Control Cut Off Valve Of Hydraforce Cavity |
|---|---|
| Cavity Hole | VC10-3 |
| Pressure Resistance | 350 Bar (5075 Psi) |
| Rated Flow | 22.70 L Per Min |
| Working Principle | 2 POSITION 3 WAY |
| Product Name | KSV104754B-0-N Hydraulic Oil Port Cartridge Type Solenoid Valve With Four Way Three Position Hydraulic Valve |
|---|---|
| Cavity Hole | VC10-4 |
| Pressure Resistance | 350 Bar |
| Rated Flow | 22.70 L/Min |
| Working Principle | 4 WAY 3 POSITION Valve |
| Product Name | 4 Way 3 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-3 |
| Rated Pressure | 315 Bar |
| Rated Flow | 300ml/Min |
| Working Principle | Three Position Two Way (single Cone, Normally Closed) |
| Product Name | 2-6 Hydraulic Solenoid Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 25MPa Pressure |
| Maximum Peak Pressure | 31MPa Max Pressure |
| Valve Type | On Off Control Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron Or Aluminium Body |
| Product Name | 2-2 Proportional Directional Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-2S |
| Pressure Rate | 210 Bar (3000 Psi) |
| Flow Rate | Up To 20 L/Min, Less Than 5 Drops/min At 210 Bar (3000 Psi) |
| Working Principle | 70HZ |
| Product Name | KSP08-25-0-N Hydraulic Solenoid Valve With Directional Function Proportional Valve,proportion Directional Valve |
|---|---|
| Cavity Hole | 3-4 16 UNF |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Description | Two PoDescription : Electromagnetic Proportional Drive, 2-way, Direct Acting Spool Type, Hydraulic Threaded Directional Valvesition Two Way Propotional Function |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | KSQMV-B Single Way Valve , Single Tubular Throttle Valve , One Way Throttle Relief Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Tubular Type |
| Valve Material | Steel |
| Product Name | KSF12-23-0-N Cartridge Type Solenoid Valve , Threaded Cartridge Solenoid Valve ER DG DL Connector Solenoid Valve |
|---|---|
| Cavity | VC10-2 |
| Rated Pressure | 350bar = 5075psi |
| Rated Flow | 60L/Min |
| Working Principle | Two Way Two Position |