| Product Name | Over Flow Valve |
|---|---|
| Cavity | T-19A Cavity |
| Rated Pressure | 420 Bar |
| Rated Flow | 480 Lpm |
| Internal Leakage Rate | Within 200ml/Min At 100 Bar For One Port |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity Hole | Standard Cavity Hole VC08-2 |
| Rated Pressure | 350 Bar Rated Pressure |
| Rated Flow | 30L/Min Rated Flow |
| Working Principle | One Way Check Valve Type |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC08-2 , CV10,CV12 ... |
| Rated Pressure | 350 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC 06, VC08-2 , CV10,CV12 ,CV16 |
| Rated Pressure | 250 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | Over Flow Valve |
|---|---|
| Cavity | T-19A Cavity |
| Rated Pressure | 420 Bar |
| Rated Flow | 480lpm |
| Internal Leakage Rate | Within 200ml/Min At 100 Bar For One Port |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC 06, VC08-2 , CV10,CV12 ,CV16 |
| Rated Pressure | 250 Bar , 350 Bar , 420 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min , 75L/Min , 95L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC 06, VC08-2 , CV10,CV12 ,CV16 |
| Rated Pressure | 250 Bar , 350 Bar , 420 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min , 75L/Min , 95L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | One-way Check Valve |
|---|---|
| Cavity | VC 06, VC08-2 , CV10,CV12 ,CV16 |
| Rated Pressure | 250 Bar , 350 Bar , 420 Bar |
| Rated Flow | 30L/Min , 75L/Min , 95L/Min |
| Working Principle | Single Way Check Valve |
| Product Name | One Way Throttle Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 350bar |
| Maximum Peak Pressure | 35MPa |
| Valve Type | Solenoid Valve |
| Valve Material | Steel ,iron |
| Product | 8 Way 2 Position Solenoid Valve |
|---|---|
| Rated Pressure | 60 Bar |
| Rated Flow | 25L/min; |
| Operating Temperature Range | -20℃-+90℃ |
| Use Cleanliness Range | Use Cleanliness Range |